Центр танца и фитнеса «Виктория-денс» ― это первый в Чернигове центр для комплексного занятия танцами и фитнесом всей семьи, с набором сопутствующих услуг и товаров, с доступным уровнем цен и максимально приближенным к европейскому качеством сервиса.

Центр «Виктория-денс» обьединил: спортивные бальные, восточные, современные танцы, фитнес, спортивную аэробику, йогу, хаду, постановку первого свадебного танца, магазин танцевальной обуви и одежды «Все для танца», массажный кабинет.

Як можна допомогти дитячому відділенню обласного туберкульозного диспансеру?

0

З 1995 року в Україні і досі залишається актуальною проблема інфекційних захворювань. Особливо щодо туберкульозу. Нажаль, ця проблема не оминула дітей. До дитячого відділення Обласного протитуберкульозного диспансеру потрапляють малі пацієнти в разі інфікування туберкульозом, з вогнищ туберкульозної інфекції, групи підвищеного ризику захворювання та хворі на туберкульоз.

В разі виявлення підозри на туберкульоз, дітей з усієї області відправляють до цього відділення, де вони знаходяться від 3 до 10 місяців. Через брак коштів виникають проблеми з обладнанням, тому організатори третьої благодійної акції «Подаруй дитині казку» вирішили допомогти відділенню. Організаторами акції виступають Чернігівський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної організації «Студентська республіка» та Клуб спортивного бального і східного танцю «Вікторія».

Звягельська Катерина Гуріївна

Звягельська Катерина Гуріївна

Про ситуацію, що склалася, розповіла завідуюча дитячим відділенням Обласного протитуберкульозного диспансеру ― Звягельська Катерина Гуріївна.

― Катерино Гуріївно, які ж діти до Вас частіше потрапляють?

― В основному у нас на лікуванні знаходяться діти до 18 років з малозабезпечених сімей, діти, батьки яких хворі на туберкульоз і знаходяться на лікуванні в дорослому відділенні та з соціально-неблагополучних сімей, тобто соціальні групи ризику.

― І скільки дітей знаходиться на лікуванні?

― Відділення розраховане на 50 ліжок, а в середньому перебуває 45 пацієнтів.

― Діти стільки часу перебувають в відділенні. Зі школою, при поверненні додому, вони не мають проблем?

― У нас діти не відірвані від навчання ― функціонує філіал середньої школи № 2 з першого до одинадцятого класів.

― До Вас звернулися організатори благодійної акції «Подаруй дитині казку» з пропозицією допомогти. Яка планується допомога?

Дитяче відділення― Так як діти знаходяться довгий час відірваними від сім’ї, то звичайно хотілося щоб вони знаходились в належних умовах. Більшість ліжок в жахливому стані: прогнуті, поіржавілі, відсутня достатня кількість тумбочок(тобто дітям приходиться складати свої речі в одну-дві тумбочки на шістьох), в окремих палатах лінолеум на підлозі майже зовсім порваний.

― Тобто Вам потрібні нормальні ліжка, тумбочки і декілька метрів лінолеуму?

― Так, адже ці ліжка, тумбочки використовуються з моменту відкриття відділення ― 1983 року, і жодного разу не замінювалися. Самі подумайте ― за такий час навіть вдома ліжка прийдуть в поганий стан, а тут діти, у яких все зношується вдвічі швидше. І ліжка зайняті майже круглий рік. Прийшов час їх замінити, але нема чим.

― Невже відділення в такому поганому стані?

― Звичайно, що ні. Частина палат та ліжок перебувають в більш-менш нормальному стані. Кілька років назад один готель списав нам кілька ліжок з тумбочками. Допомагає нам і церква ― в палатах поставили чотири металопластикові вікна, приносять солодощі для дітей. У нас в гарному стані їдальня, кімната для ігор. Тільки з меблями ось не дуже.

Приходько Антон

Приходько Антон

Таким чином, в рамках благодійної акції «Подаруй дитині казку» надаватиметься допомога дитячому відділенню Обласного протитуберкульозного диспансеру. Подробиці акції Ми вирішили дізнатися у Голови оргкомітету Приходько Антона:

― Розкажіть, будь-ласка, коли буде проходити акція і яким чином Ви плануєте зібрати кошти для відділення?

― Благодійна акція стартує 26 листопада на регіональному етапі конкурсу «Кращий студент України», фіналом акції буде II Віденський бал в Чернігові, на якому відбудеться благодійний аукціон та виставка-продаж картин чернігівських художників.

― Чому Ви обрали саме обласний туберкульозний диспансер?

― По-перше, наша акція направлена на допомогу дітям. І цільова аудиторія ― це діти з притулків, неблагополучних сімей. По-друге, коли в цьому році стало питання «Куди спрямувати свої зусилля?», було розглянуто декілька варіантів. Та, коли Ми побачили умови, в яких лікуються діти, не змогли залишитись осторонь цієї проблеми.

Отже, вже третій рік поспіль молодь зі «Студреспубліки» допомагає дітям. Цього року допомога буде направлена на закупівлю меблів для дитячого відділення Обласного туберкульозного диспансеру. Побажаємо, щоб все вдалося і діти отримали нові меблі. А також запрошуємо відвідати II Віденський бал у Чернігові.

Довідка:

У вогнище туберкульозної інфекції в області проживає 782 дітей і підлітків ― це місця, де присутні джерела мікобактерій туберкульозу(хворі).

За статистикою в Чернігівській області не така велика захворюваність на туберкульоз серед дітей ― 4,3 випадки захворювання на 100 тис. дитячого населення за рік( це 14-15 захворювань за рік), а по Україні ― 8,9 випадків захворювання на 100 тис. дитячого населення.

На обліку в області перебуває 2376 дітей з латентною туберкульозною інфекцією, які виявляються за допомогою щорічної туберкулінодіагностики і потребують проведення обстеження та контрольованої хіміопрофілактики з метою попередження розвитку захворювання.

Максим ЗЕВАКО

Share |

Оставить комментарий

Яндекс цитирования